HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Udhëtimet apostolike  >  2014-08-16 10:35:44
A+ A- Printo artikullinKkottongnae: Kodra e luleveE themeluar në vitet ’70 nga ati John Ob Woong Jin, i bashkësisë së Përtëritjes Karizmatike, Kkottongnae e Vëllezërve në Jezusin frymëzohet nga fjalët e Shën Mateut (Mt 25,40): “Gjithçka bëtë vetëm për një nga këto vëllezërit e mi më të vegjël, ma bëtë mua!”. Kompleksi, që shtrihet mbi gjithë sipërfaqen e kodrinës, përfshin spitale, një universitet si dhe qendra për të varfrit e për të sëmurët e të gjitha moshave. Këto janë ‘lulet’ e veprës. Ndërtesat, që lartohen në këtë kodër, strehojnë çdo vit me mijëra njerëz, duke frymëzuar, me suksesin e tyre, bashkësi të ngjashme, në tetë vende të tjera të botës.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama